Hotline
+90 530 566 63 06

MSÜ Hazırlık

Tekeş Spor Akademisi

Yasin TEKEŞ Spor Akademisi Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) mülakatlarına öğrenci hazırlamaktadır. MSÜ her yıl lise ve dengi okullardan mezun olan subay ve astsubay adaylarını almaktadır. MSÜ kendi yazılı sınavını yapar , seçeceğiniz bölümlere göre hem MSÜ yazılı sınavı hem de YKS puanınız ile yerleştirmeler gerçekleştirir. MSÜ fiziki yeterlilik testleri ile spor sınavını gerçekleştirir. Alımlar ve eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgilere bizleri arayarak ulaşabilirsiniz.

MSÜ Hazırlık 

MSÜ hazırlık asker olmak isteyen öğrencilerin hazırlandıkları kurslardandır. Milli Savunma Üniversitesi Sınavı şeklinde açılan MSÜ, Milli Savunma Bakanlığı’nca askeri öğrenci adayları için ÖSYM aracılığıyla yapılan sınavdır. Derin bir çalışma isteyen Milli Savunma Üniversitesi hazırlık kursu hakkında merak edilenler de bir o kadar fazladır. 

MSÜ Hazırlık Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

Milli Savunma Üniversitesi için adayların bazı şartları sağlıyor olması gerekir. ÖSYM tarafından yapılan bu sınavda adayların başvurusu internet üzerinden yapılmaktadır. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden MSÜ sınav ücreti yatırıldıktan sonra adayların sınav başvurusu tamamlanmaktadır. 

MSÜ Hazırlık Sınıfı Nerede?

MSÜ öğrenci hazırlık sınıfı kuleli yerleşkesinde hizmet vermektedir. Yabancı diller yüksekokulunda, harp okulu kazanan öğrenciler yabancı dil hazırlık sınıflarına devam edebilecektir. MSÜ mülakatları Ankara’da yapılsa da hazırlık sınıfları farklı yerlerde okunabilmektedir. 

MSÜ Hazırlık Sınıfı Zorunlu mu?

Milli Savunma Üniversitesi’nde harp okuluna kayıt olan öğrencilere İngilizce Yeterlilik Sınavı uygulanmaktadır. Geçer not alan veya muafiyet için gereken şartları sağlayan öğrenciler, kontenjan dahilinde hazırlıktan muaf olmaktadır. Hazırlıktan muaf olan öğrenciler direkt 1. Sınıftan başlayacaktır. 

Hava Harp Okulu Hazırlık Sınıfı Nerede?

Hava Harp Okulu Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı’nda öğrencilere etkin bir yabancı dil kullanımı hedeflenmektedir. Öğrencilere Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi içinde eğitilmiş yabancı dil eğitimi verilmektedir. Nitelikli hava subayları yetiştirmek için verilen bu eğitimde:

  • 1-2-3-4 İngilizce
  • 1-2-3-4 Havacılık İngilizcesi
  • İkinci yabancıl dil kapsamında Rusça öğretilmektedir. 

Milli Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu Yeşilyurt/ İstanbul’da yer almaktadır. İlgilenen adaylar MSÜ duyurularını takip etmelidir. MSÜ takvimine göre açıklanacak haberler doğrultusunda adaylar istediği alanda ilerleyebilmektedir. 

Kara Harp Okulu Hazırlık Sınıfı Nedir?

Kara Kuvvetli Komutanlığı’nın önemli bir subay kaynağı olan Kara Harp Okulu öğrencilerine; 2018-2019 eğitim yılından itibaren zorunlu olarak 2 dönem boyunca hazırlık sınıfı okutulmaktadır. Hazırlık eğitimi ise yabancı diller ve beden eğitimi üzerinedir. 

Harbiyeli öğrenciler birinci sınıfta sayısal, sözel, uluslararası ilişkiler tabanlı eğitimler almaktadır. İkinci dönemde ise görecekleri lisans eğitimine yönelik dersler gösterilmektedir. Harbiyeli öğrencilere 2,3 ve 4. sınıflarda ise:

İktisadi ve İdari Bilimler ile Teknik bölüm dallarında
Toplam 9 farklı lisans programında dershane, modern laboratuvar ve amfilerde eğitim verilmektedir. 

MSÜ Hazırlık Kurslarının Faydaları Nelerdir?

Yasin Tekeş Spor Akademisi içerisinde Milli Savunma Üniversitesi isteyen öğrencilere Fiziki Yeterlilik Sınavı için kapsamlı eğitimler vermekteyiz. Yasin Tekeş Ankara BESYO eğitimleri öğrencileri MSÜ, POMEM, PMYO, Bekçilik ve Jandarma hazırlığında da yoğun programa sokmaktadır.

Disiplinin her şey olduğu bu sınavlarda Yasin Tekeş Spor Akademisi MSÜ hazırlık eğitimleri almak avantajlı bir durumdur. Uzman antrenörler ve sistemli eğitimlerle adayların MSÜ hazırlık sınavının fiziki yeterlilik testinde üst düzey performans göstermesi hedefliyoruz. 

MSÜ Hazırlık Kurslarında Antrenmanlar Nasıldır?

MSÜ hazırlık kursu doğrultusunda sunduğumuz Yasin Tekeş Ankara BESYO hazırlık kursu kapsamlı parkur eğitimlerini içermektedir. Salon ve atletizm antrenmanlarının yanı sıra adaylara güç, hız ve odaklanma noktalarında da idman uygulamaktayız. Detaylı bilgi ve en iyi sonuç için Yasin Tekeş BESYO kursları ile iletişime geçebilirsiniz. 

Sık Sorulan Sorular

1 – MSÜ Hazırlık Sınavı Kaç Aşamadan Oluşuyor?

Milli Savunma Üniversitesi isteyen adayların birinci gün; evrak kontrolleri, kişilik değerlendirme testleri, fiziki değerlendirme ve fiziki yeterlilik testleri uygulanmaktadır. İkinci gün ise mülakat sınavları uygulanmaktadır. 

2 - Kara Harp Okulu Hazırlık Sınıfı Dersleri Nedir?

Kara Harp Okulu’nda öğrencilere sayısal ve eşit ağırlık alanlarında dersler gösterilmektedir. Her iki alan için de dönemlere ayrılan dersler değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgilere Kara Harp Okulu resmi sitesinden ulaşılabilmektedir. 

3 – Kara Harp Okulu Hazırlık Sınıfı Zorunlu mu?

2018-2019 öğretim yılından itibaren Kara Harp Okulları’nda zorunlu olarak 2 dönem hazırlık sınıfı okunmaktadır. 

4 – MSÜ Hazırlık Kursu Fiyatları Nedir?

MSÜ hazırlık kursu fiyatları değişik tutarlarla öğrencilere sunulmaktadır. Kursun sunduğu eğitimler ve kurs süresi de fiyatta etkilidir. Kaliteli ve uygun fiyatlı bir eğitim için Yasin Tekeş Spor Akademisi BESYO hazırlık firmamızla ile iletişime geçebilirsiniz. 

5 – MSÜ’de Sınıfta Kalma Var mı?

Yıl içinde askeri ve mesleki eğitim, temel ve savaş beden eğitimleri ve tatbiki eğitimler için yapılan bütünleme sınavında başarısız olan öğrenciler sınıfta kalmaktadır. 

Hemen Kayıt Olun!

Tekeş Spor Akademisi, her yıl olduğu gibi yine zirveyi koruyarak sizleri hayalinizdeki Besyo/Spor Bilimleri Fakültelerine hazırlıyor… Başarı bir tercihtir.
Siz de başaracaksınız, çünkü biz buradayız…


Whatsapp'tan İletişim İçin
Image

Tekeş Spor Akademisi
Ankara Besyo Hazırlık Kursu

Adres
İzmir-1 Cad. No:3/5 Can Apt. Kızılay/ANKARA

Telefon
+90 530 566 63 06

Whatsapp
+90 530 566 63 06

E-Posta
info@ankarabesyohazirlikkursu.com