Hotline
+90 530 566 63 06

BESYO Hazırlık Kursu

Tekeş Spor Akademisi

Yasin TEKEŞ Spor Akademisi özel yetenek sınavları ile alım yapan üniversitelerin "Spor Bilimleri Fakülteleri ile "Beden Eğitim Spor Yüksekokullarına" öğrenci hazırlamaktadır. Ayrıntılı bilgilere bizleri arayarak ulaşabilirsiniz.


Besyo Nedir? Sorusuna cevap olarak, sportif faaliyetlerle ilgili yönetici yetiştiren, açılımı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu olan eğitim kurumudur diyebiliriz. Hâlihazırda 43.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan Besyo günümüzde tercih edilen ve de en çok araştırılan bölümler arasındaki yerini almıştır. Peki Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na dahil olmak için gerekli şartlar nedir ve besyo hazırlık kursunun size ne faydaları olabilir; inceleyelim.

Besyo Nedir? Sorusundan önce, bir spor bölümü olmasından kaynaklı olarak, neden son zamanlarda daha popüler bir bölüm haline geldiğine bir açıklık getirelim.
Sporun insanların hayatındaki edindiği yer, zamanla daha da fazla şekilde artmaya başlamıştır. Bu da spor bölümlerine olan ilgiyi günden güne fazlalaştırmıştır. Çünkü, insanlar gittikçe bilinçleniyor ve sağlık açısından daha çok kendine bakmaya başlıyor.

Günümüzdeki sağlıksız birçok şeyin de hayatımıza girmesiyle ve televizyonlarda yapılan programlar, sporun iyiden iyiye insanların hayatında yer edinmesini sağlamıştır. Daha fit, olma isteği ve gençlerin kaş yapma merakı gibi etkenler de bunda etkili hale gelmiştir.

Besyo Hazırlık Kursu

Besyo hazırlık kursuna gidecek olanlar için söyleyeceğimiz en önemli şey dikkat ederek seçimlerini iyi yapmalarıdır. Çünkü piyasada bulunmakta olan birçok dolandırıcı, ilgisiz ve merdiven altı besyo hazırlık kursu bulunmaktadır. Bundan dolayı çok ucuz fiyat veren veya çok kalabalık besyo hazırlık kurslarını tercih etmemekte fayda görüyoruz. Çizdiğiniz hedefte hem maddi hem manevi zarar görmemek için kurs araştırmanızı iyi yapmanız şarttır. Merdiven altı kurslar, genelde haftada sadece 2 ila 3 antrenman yapıp kursu kalabalık bir ekiple yürütmeye çalışır, sonuç olarak öğrenci istediği performansı elde edemez. Ayrıca verilen eğitimden ziyade kullanılan malzemeler de BESYO Hazırlık aşaması için çok önemlidir. Ankara Besyo hazırlık kurslarıyla profesyonel bir eğitim için bize iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Besyo Mezunlarının İş İmkanı

Besyo Nedir? Sorusunun internette daha fazla araştırılır hale gelmesinin yanında mezunlarının ne iş yapacağı ve iş bulma olasılığı da sıklıkla araştırılmaya devam ediyor.
Besyo bölümü de herkes tarafından boş bir bölüm ve sonunda iş imkanının olmadığı bir bölüm olarak bilinirken, işin içine girildiğinde hiç de öyle olmadığı görülmektedir. Çünkü herkeste bu bölüme karşı geçmişten gelen bir ön yargı bulunur. Halbuki Besyo mezunu bir kişi hiçbir şey yapmasa dahi gerekli eğitimleri tamamlaması hâlinde antrenör olarak görev almaya hak kazanır. Gerek kamu, gerekse de özel kuruluşlarda da iş imkânı doğar. Kamu kurumlarına girebilmesi için oldukça yüksek puanlar gerekir ancak bir dizi özel kurumda da iş bulma olasılığı artık daha yüksek bir hale gelir.

En Çok Tercih Edilen Besyo Bölümleri

Besyo Nedir? sorusunu araştıranlar, Besyo bölümünün kaç yıllık bir bölüm olduğunu da araştırmaya başlamıştır. Çünkü bu bölüm henüz birkaç sene öncesine kadar adı duyulmamış bir eğitim kurumu iken, şimdilerde ise iş imkânlarının da artmasına paralel olarak rağbet görmektedir.
Besyo, Beden eğitimi ve spor öğretmenliği, antrenörlük eğitimi, spor yöneticiliği, rekreasyon ve de engelliler için beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümleri ile 4 yıllık eğitim veren bir üniversitedir. 
Ayrıca yine spor ile alakalı olarak sor yönetimi bölümü de mevcuttur. Bu bölüm de 2 yıllık olup, birçok üniversitede bulunmakta ve DGS sınavı ile 4 yıllık bölümlere geçiş yapılabilmektedir.
Evet, spor ile alakalı bölümlerde iş imkanı artmıştır ancak, burada öğrencilere düşen görev, kendilerine bir alan belirlemeleri ve bu alanlarda yoğun çalışmalar yapmalarıdır. Bu sayede hem güncel kalıp, hem de birçok özel kurum tarafından aranan kişi olma özelliğine de sahip olabilirler.  Eğer hedefiniz BESYO ise Ankara besyo hazırlık kurslarımız hakkında mutlaka bilgi alın.
Hemen Kayıt Olun!

Tekeş Spor Akademisi, her yıl olduğu gibi yine zirveyi koruyarak sizleri hayalinizdeki Besyo/Spor Bilimleri Fakültelerine hazırlıyor… Başarı bir tercihtir.
Siz de başaracaksınız, çünkü biz buradayız…


Whatsapp'tan İletişim İçin
Image

Tekeş Spor Akademisi
Ankara Besyo Hazırlık Kursu

Adres
İzmir-1 Cad. No:3/5 Can Apt. Kızılay/ANKARA

Telefon
+90 530 566 63 06

Whatsapp
+90 530 566 63 06

E-Posta
info@ankarabesyohazirlikkursu.com