Hotline
+90 530 566 63 06

Bekçilik Hazırlık

Tekeş Spor Akademisi

Yasin TEKEŞ Spor Akademisi en az lise ve dengi okullardan mezun olma şartı olan "Çarşı ve Mahalle Bekçiliği" alımlarına öğrenci hazırlamaktadır. Ankara Parkur 2019/1, 2019/2 ve 2020/1. dönem bekçilik mülakatlarında Türkiye'nin en iyi derecelerini çıkarmıştır. Alımlar ve eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgiye bizleri arayarak ulaşabilirsiniz.

Bekçilik Hazırlık Kursu

Bekçilik hazırlık kursu, bekçilik mesleğinin tekrar gündeme gelmesiyle sık araştırılan konulardan olmuştur. Emniyet hizmetleri sınıfında yer alan bekçiler, mahalle ve caddelerde geceleri koruma sağlayan meslek grubudur. İşte, bekçilik ve Bekçilik hazırlık kursu hakkında öğrenmeniz gereken tüm detaylar!

Bekçilik Nedir?

Bekçilik vatandaşların gece vakitlerinde mal ve can güvenliğinden sorumlu, İçişleri Bakanlığı’na bağlı emniyetin kolluk kuvveti birimlerinden birisidir. Eskiden sokakların gece güvenliği bekçiler tarafından sağlanmaktaydı.

2017 senesi itibariyle büyük şehirler için bekçilik mesleği tekrardan hayata dönmüştür. Mahallelerde ve caddelerde bekçiler, vatandaşın uyku esnasında güvenliğini sağlamaktadır. Şehirlerin refah ve güvenlik seviyesini arttıran bekçiler, son zamanlarda dikkat çekmektedir. 

Bekçilik Hazırlık Kursu Nedir?

Bekçilik hazırlık kursu, tam olarak adayları Bekçilik sınavlarına hazırlayan eğitim programlarıdır. Çarşı ve Mahalle bekçi yazılı sınavında başarılı olan adaylar; bekçi fiziki yeterlilik sınavına yani bekçi parkur sınavına girmektedir. Bu doğrultuda Yasin Tekeş Spor Akademisi:

Dışında Bekçilik hazırlık kursu eğitimlerini de sağlamaktadır. POMEM fiziki yeterlilik sınavında olduğu gibi bekçilik fiziki yeterlilik sınavında da parkurlar önemlidir. Sizlere güç, koordinasyon, hız ve dayanıklılık kazandırmayı hedefleyen Yasin Tekeş Ankara BESYO eğitimleri; bekçilik sınavında en iyisini yapmanızda yol göstericidir. Bekçilik hazırlık eğitimleri hakkında detaylı bilgiler için bizimle iletişim kurmanız yeterli olacaktır. 

Bekçilik Alımları Nasıl Olur?

Bekçilik alımları; Emniyet Genel Müdürlüğü’nde görev yapmak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından bekçi alımı duyurusu doğrultusunda yapılmaktadır. Bu noktada bekçilik alımında ilk olarak yazılı sınav, daha sonrasında ise parkur sınavı ve mülakat uygulanmaktadır. 

Yazılı sınavda adaylara 100 soru yöneltilmektedir. Bu sınavın baraj puanı ise 50 olmaktadır. En az 50 soruya doğru yanıt verilmesi gerekmektedir. Her sorunun 1 puan olduğu bu sınavda 50 ve üstü alan adaylar; fiziki yeterlilik sınavına hak kazanmaktadır. 

Bekçilik Hazırlık Kursu Neye Yarar?

Ankara BESYO hazırlık kursu olarak bekçilik hazırlık kursları kapsamında; adayların fiziki yeterlilik sınavında üst düzey başarı göstermesine yardımcı oluyoruz. Bekçi olmak isteyen adaylar yazılı sınavda yeterli puanı alsa da, fiziki yeterlilik sınavına gereken özeni göstermediğinde maalesef ki elenebilmektedir.

Bundan dolayı da birbiriyle bağlantılı olan ve kapsamlı bir süreç olan bekçilik hazırlık kursu büyük önem kazanmaktadır. Bu kursta adaylara çeşitli antrenmanlar uygulamaktayız. Parkura yönelik yoğun çalışmaların yapıldığı Bekçi hazırlık kursu BESYO hazırlık içerisinde, şu antrenmanlar uygulamaktadır;

Salon antrenmanları
Atletizm antrenmanları
Güç antrenmanları
Hız antrenmanları

Bu antrenmanlar sayesinde adayların her anlamda fiziki yeterlilik sınavına hazırlanmasına destek oluyoruz. En iyi sonuç için Yasin Tekeş Spor Akademisi ile iletişime geçmelisiniz. 

Bekçilik Hazırlık Kursu Kaç Ay Sürüyor?

POMEM hazırlık kursu kaç ay sürer gibi bekçilik hazırlık kursu kaç ay eğitim verir de merak edilmektedir. Bekçilik hazırlık kurs eğitimlerinin ne kadar sürdüğü belli olmasa da, adaylar bu kurslarda uzun süreli eğitim almaktadır. 

POMEM kursu ne zaman başlar, eğitim alınacak akademiye bağlı olmaktadır. Bu kapsamda bekçilik hazırlık kursu başlangıcı da akademilere göre değişiklik göstermektedir. Uzun soluklu yoğun bir eğitime tabii tutulan adaylar, Yasin Tekeş Ankara BESYO Kursu ile iletişime geçerek detaylı bilgilere erişebilmektedir. 

Bekçi Eğitimi Nerde Yapılır?

Bu eğitimler; bekçi hazırlık kursu veya BESYO hazırlık kurslarında yapılmaktadır. Bekçi olmak isteyen adaylar şehirlerindeki bekçi hazırlık kurslarına kayıt yaptırabilmektedir. Özel olarak kategorize edilmiş bekçilik hazırlık kursları yoksa BESYO kursları olarak sunulan eğitimlere kayıt olunabilmektedir. 

Uzman antrenörlerin yer aldığı Yasin Tekeş Spor Akademisi olarak adaylara ihtiyaç duyduğu her eğitim türünde hizmet vermekteyiz. Alanında uzman kişilerle çalışmanın büyük avantajlar sağladığı bekçilik eğitimlerinde kaliteye özen göstermekteyiz. 

Bekçilik Parkuru Kaç Saniyede Tamamlanmalı?

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği giriş sınavı fiziksel yeterlilik parkuru için belirlenen süre; 48 saniyedir. Adaylar fiziki yeterlilik sınavında başarılı olabilmek için oluşturulan parkuru 48 saniyede tamamlamalıdır. 

Yasin Tekeş Ankara BESYO kursu olarak sunduğumuz kurs programlarında hız antrenmanları büyük paya sahiptir. Adayları parkurda hızlandırmak adına yaptığımız bu alıştırmalar, sınavda istenen sonucu elde etmede öncü rol oynamaktadır. En kapsamlı bilgiler için Yasin Tekeş Spor Akademisi ile mutlaka irtibata geçmelisiniz. 

Bekçilik Hazırlık Kursu Fiyatları Nedir?

Bekçilik hazırlık kursu fiyatları, farklı fiyat skalasında adayları karşılamaktadır. Kursun bulunduğu il ve ilçe, kurs içeriği hatta eğitimde kullanılan aletler bile fiyatı değiştirebilmektedir. Konsantrasyona ve devamlılığa önem verilen bekçilik hazırlık kursu fiyatları da burada değişkenlik göstermektedir.

Kaliteli eğitime özen gösterilen Yasin Tekeş Spor Akademisi olarak öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktayız. PMYO parkur kursu fiyatları 2023 veya POMEM kurs ücretleri 2023 yılında farklı fiyatlandırılsa da; bekçilik hazırlık kursları veya diğer eğitimlerde Yasin Tekeş Spor Akademisi avantajları sizleri beklemektedir. Daha fazla bilgi sahibi olmak için Yasin Tekeş Ankara BESYO iletişim numarasını tuşlayabilirsiniz.

Bekçilik Hazırlık Kursu İle İlgili Sık Sorulan Sorular

1 – Bekçilik Sınavı Ne Zaman?

2023 yılı için Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav 30 Eylül 2023 Cumartesi tarihinde yapılacaktır. Sınavın başlama saati ise 14.00 şeklindedir. 

2 – Bekçilik Sınavında Hangi Sorular Çıkıyor?

Bekçilik yazılı sınavı; Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Fen Bilgisi, Türkçe ve Genel Kültür konularını içermektedir. 

3 – Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Nasıl Olur?

Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı, adayın bedensel kabiliyetini ve fiziksel yapısını değerlendirmek için uygulamalı olarak yapılmaktadır. Fiziksel yeterlilik sınavında adayın parkur süre takibi; sınav yerinde bulunan kişiler tarafından görülecek nitelikteki sayaçlarla yapılmaktadır. Bu sınav tam 100 puan üzerinden değerlendirilmektedir. 

Hemen Kayıt Olun!

Tekeş Spor Akademisi, her yıl olduğu gibi yine zirveyi koruyarak sizleri hayalinizdeki Besyo/Spor Bilimleri Fakültelerine hazırlıyor… Başarı bir tercihtir.
Siz de başaracaksınız, çünkü biz buradayız…


Whatsapp'tan İletişim İçin
Image

Tekeş Spor Akademisi
Ankara Besyo Hazırlık Kursu

Adres
İzmir-1 Cad. No:3/5 Can Apt. Kızılay/ANKARA

Telefon
+90 530 566 63 06

Whatsapp
+90 530 566 63 06

E-Posta
info@ankarabesyohazirlikkursu.com