Hotline
+90 530 566 63 06

Jandarma Hazırlık

Tekeş Spor Akademisi

Yasin TEKEŞ Spor en az lise ve dengi okullardan mezun olmak şartı olan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi mülakatlarına öğrenci hazırlamaktadır. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi her yıl JAMYO, JSGF, ASEM ve SUEM okullarına subay ve astsubay adaylarını almaktadır. Alımlar ve eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgiye bizleri arayarak ulaşabilirsiniz.

Jandarma Hazırlık Kursu 

Jandarma hazırlık kursu en az lise ve dengi okullardan mezun adaylara verilir. Bu noktada Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi sınavlarının fiziki yeterlilik kısmında başarılı olabilmek için verilen uygulamalı eğitimdir. Yasin Tekeş Spor Akademisi olarak; her yıl belirlenen tarihlerden önce adaylara verdiğimiz kapsamlı ve planlı parkur çalışmalarıyla % 90 başarı garantilemekteyiz. 

Ankara BESYO Jandarma Hazırlık Kursu

Jandarma personeli olmak ve bu alanda atama isteyen adaylara her yıl; JAMYO, ASEM, SUEM ve JSGF kursları sunulur. Adayların bu okulların subay ve astsubay alımlarından önce sınavlarda başarılı olmak için jandarma hazırlık kursu imkânları vardır. Ankara BESYO Hazırlık Kursu olarak bünyemizde alacağınız donanımlı parkur eğitimi ile saniyelerle en rahat şekilde yarışma imkânı bulabilirsiniz. 

A - Jandarma Personeli Olmak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Verdiğimiz kurs öncesinde astsubay ve subay olmak için gerekli şartları taşımalısınız. Yani muvazzaf subay ve astsubaylık için adaylarda bulunması istenen özellikler şunlardır; 

 • T.C vatandaşı olmak
 • Güvenlik soruşturmasından olumlu çıkma
 • 1 Ocak 2023'ten itibaren 21 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 2022 sonrası kişiler başvurabilir.)
 • Sağlık yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarına sahip olmak
 • Kamu kısıtlılığı bulunmamak
 • Evli, hamile ya da çocuklu olmamak 
 • Nikahsız bir kadın ya da erkekle beraber yaşamamak 
 • Silah taşımaya elverişli olmak
 • Sağlık koşulları haricinde, herhangi nedenle askeri okul ya da kurumlardan atılmamış olmak 
 • Her aday için kendi içindeki sınav türlerine uygun olarak fiziki yeterlilikte en 100 en fazla 500 puan üzerinden gerekli olan puana erişmek 

B - Jandarma Fiziki Yeterlilik Sınavı Nedir?

Jandarma fiziki yeterlilik sınavı, jandarma hazırlık kursu alacağınız en önemli bölümdür. Genel olarak kendi içindeki sınav türlerine göre fiziki yeterlilik sınavı içeriği, şu şekildedir;

 • Fiziki denetleme komisyonu tarafından "Jandarma personeli olur" kararına göre adaylar fiziki yeterlilik sınavına hazırlanacaktır.
 • Bu noktada adayın o anki kabiliyet ve değerlendirmesi göz önünde bulundurularaktır. Fiziki yeterlilik parkuru uygulamalı yapılır.
 • Ardından girilecek sınava uygun puanlama yapılacaktır.

Jandarma Hazırlık Kursu Fiziki Yeterlilik Sınavında Etkili midir? 

Jandarma hazırlık kursu; mülakat ve fiziki yeterlilik sınavı öncesinde adayların maksimum başarı ve riske atmadan girecekleri sınava yönelik verilen parkur çalışmalarını kapsar. İşte tam da bu noktada BESYO kursları olarak vereceğimiz uzman eğitimcilerimiz ile 2020'den bu yana birçok başarıya imza atmış bulunmaktayız.

Kurs almak zorunda değilsiniz. Ancak saniyelerle yarıştığınız ve disiplin isteyen bu sınav şartlarına en hazır hale gelmenin yolu, planlı ve programlı çalışmaktır. YasinTekeş Spor Akademisi ile hazırlanan adaylar; durmadan ve yılmadan düzenli eğitim programımız sayesinde gerekli olan saniyenin altında bir başarı göstermektedir.

Yasin Tekeş Spor Akademisi Antrenman Programı İçeriği Nasıldır? 

Yasin Tekeş Spor Akademisi bünyemizde plan, disiplin, program ilkelerine uygun olarak adaylara kişiye özel içerik hizmeti sunmaktayız. Jandarma fiziki yeterlilik kursu kapsamında rakiplerimize fark atacak antrenman programına sahibiz. Hız, koordinasyon, zamanı yönetme, dikkati toplama gibi konularda adaylara yönelik; 

 

Salon ve atletizm antrenmanı 
Güç ve parkur antrenmanı 
Süreyi kontrol etme 
Heyecan ve panik kontrolü
Hız ve koordinasyon kontrolü sağlanmaktadır. 

 

Besyo hazırlık olarak sistemli ve kişiye özel çalışma isteyen adaylara gereken desteği vermekteyiz. Tek yapmanız gereken iletişim numaramız üzerinden ücretsiz danışmanlık almaktır.

Jandarma Hazırlık Kursu Noktasında Ne Zaman Yardım Alınmalıdır? 

Jandarma fiziki yeterlilik kursu sınavdan iki üç ay öncesinde alınırsa oldukça etkili olacaktır. BESYO Hazırlık olarak bünyemizde ne kadar erken eğitim alırsanız, o kadar başarılı olma ihtimaliniz artacaktır. Zaman, sizin saniyelerle yarışmayı öğrenmeniz bakımından burada çok önemlidir. 

 

Ayrıca Jandarma hazırlık kursu başlangıç ve bitiş tarihleri gireceğiniz sınav türüne, eğitim alacağınız kuruma göre değişebilmektedir. Ankara BESYO hazırlık kursu olarak sizlere en uygun zamanı ve ortamı ayarlamaktan onur ve gurur duyarız. 

Neden Jandarma Hazırlık Kursu için Yasin Tekeş Spor Akademisi'ni Tercih Etmelisiniz? 

Jandarma hazırlık kursu kapsamında alacağınız eğitimler, seçeceğiniz jandarma bölümüne ve alacağınız eğitim kurumuna bağlı değişmektedir. Yasin Tekeş Ankara BESYO olarakortalama 3 ile 4 ay kadar süren sıkı eğitimlerle en iyisi olmaya aday gösterilebilirsiniz. Bu noktada; 

 

Düzenli eğitim
Programlı hizmet ile kişiye özel planlama
Profesyonel ve tecrübeli uzman kadro
Disiplin ve sıkı yönetim anlayışına uygun olarak Yasin Tekeş Spor Akademisi rakiplerine fark atmaktadır.

Jandarma Hazırlık Kursu Ücretleri Nasıldır? 

Jandarma hazırlık kursu fiyatları sınava girecek adayların merak ve araştırma konuları arasındadır. Çünkü jandarma hazırlık kursu uzun soluklu bir eğitim içeriğine sahiptir. Yani bu noktada kurs fiyatları üzerinde etkili unsurlar olacaktır;

 • Alacağınız eğitim paketi ve süresi
 • Kursun bulunduğu şehir
 • Verilen eğitimin kalitesi 

Ankara BESYO hazırlık kursu kapsamında eğitim ve uzman kadrosuyla öne çıkan Yasin Tekeş Spor Akademisi;jandarma hazırlık kursu noktasında alacağınız en uygun fiyatı sizlere sunacaktır. Net ve kesin fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz. 

Jandarma Hazırlık Kursu için Sıkça Sorulan Sorular 

1 - Astsubay Fiziki Yeterlilik Parkuru Kaç Saniyede Tamamlanmalıdır?

Parkurdan geçer not alabilmeniz için 57 saniye altında parkuru tamamlamalısınız. En yüksek başarı için de 40 saniye işinize yarayacaktır. 

2 - Sınav Öncesi Jandarma Hazırlık Kursu Şart mıdır? 

Şart ya da zorunluluk yoktur. Ancak en uygun saniyede, en uygun kontrolü sağlamak için Yasin Tekeş Spor Akademisi, doğru tercih olacaktır. Böylelikle disiplinli ve düzenli çalışma sonrası işinizi riske atmadan başarılı olmama ihtimalinin önüne geçmiş olursunuz.

3 - Jandarma Fiziki Yeterlilik Sınavından Geçemezsem Ne Olur?

Böyle bir durumda sınavdan başarısız sayılmış olursunuz. Bunun önüne geçmek için işinizi asla riske atmadan; Ankara BESYO hazırlık kursu noktasında uzun soluklu parkur süreci ile istenilen koşulları yerine getirip, hayallerinize ihtimalsiz kavuşabilirsiniz. 

4 - Jandarma Parkurunu Nasıl Geçebilirim? 

Bunun için sıkı ve disiplinli eğitim süreci sonrası, vücut koordine olacağından geçmeniz kolaylaşacaktır. Yasin Tekeş Spor Akademisi olarak durmadan, yılmadan, umutsuzluğa kapılmadan, düştüğünüz yerden kalkarak alacağınız kapsamlı parkur çalışmaları sunuyoruz. Eğitim sonrasında ise sınavı geçememe ihtimaliniz bulunmayacaktır.

Hemen Kayıt Olun!

Tekeş Spor Akademisi, her yıl olduğu gibi yine zirveyi koruyarak sizleri hayalinizdeki Besyo/Spor Bilimleri Fakültelerine hazırlıyor… Başarı bir tercihtir.
Siz de başaracaksınız, çünkü biz buradayız…


Whatsapp'tan İletişim İçin
Image

Tekeş Spor Akademisi
Ankara Besyo Hazırlık Kursu

Adres
İzmir-1 Cad. No:3/5 Can Apt. Kızılay/ANKARA

Telefon
+90 530 566 63 06

Whatsapp
+90 530 566 63 06

E-Posta
info@ankarabesyohazirlikkursu.com