Hotline
+90 530 566 63 06

PMYO Hazırlık

Tekeş Spor Akademisi

Yasin TEKEŞ Spor Akademisi en az lise ve dengi okullardan mezun olmak olan "Polis Meslek Yüksek Okulu" (PMYO) alımlarına öğrenci hazırlamaktadır. TYT puani ile başvuru yapılan PMYO alımları lise mezunu kişiler için büyük bir fırsattır. Alımlar ve eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgilere bizleri arayarak ulaşabilirsiniz.

PMYO Hazırlık Kursu

PMYO hazırlık kursu ile Polis Meslek Yüksekokulu'na hazırlanacak lise mezunu ya da son sınıf öğrencilerine sunulmaktadır. Bu noktada fiziki yeterlilik sınavında en üstün başarıyı göstermeleri için Ankara BESYO hazırlık kursları olarak kapsamlı ve detaylı parkur eğitimi vermekteyiz. 

Yasin Tekeş Spor Akademisi PMYO Hazırlık Kursu Nedir? 

Yasin Tekeş Ankara BESYO 2014'ten bu yana Ankara'nın en köklü ve en eski spor kurslarından biridir. PMYO hazırlık kursu lise ve dengi okullardan mezun olan adayları; PMYO yani Polis Meslek Yüksek Okulu'na hazırlamaya yönelik bütün fiziksel ve ruhsal çalışmaları içerir. 

TYT puanı ile alım yapılacak olan bu sınav öncesinde adaylar, hem fiziki hem de mülakat sınavında başarılı olmak zorundadır. Fiziki sınav öncesi adaylarımızı sınav parkur sistemine en yakın şekilde hazırlamaktayız. Sizler de geleceğinizi garanti altına almak için BESYO kursları olarak bizleri tercih edebilirsiniz. 

A - PMYO Başvuru Şartları Nelerdir? 

PMYO sınavına girecek adayların PMYO hazırlık kursu öncesi bazı şartları taşıması gerekir. Adaylarda bulunması gereken özellikler şunlardır; 

-T.C vatandaşı olmak
-Lise ve dengi okullardan mezun olmak
-ÖSYM tarafından yapılacak olan sınavda o yılın belirlenen puan türlerinden geçer notu almak. (2023 yılına göre tyt puanı üzerinden 250 ham puan türüne sahip olmak)
-Sınavın yapılacağı tarihin yani Ekim ayının ilk günü, 18'i tamamlamış adaylar ile sınavın yapılacağı yılın 31 Aralık tarihine göre 26 yaşından gün almayan adaylar 
-Adli sicil kaydı temiz adaylar
-Alkol, uyuşturucu ya da madde kullanımı sebebiyle tedavi görmeyen adaylar
-Güvenlik soruşturmasından olumlu geçenler
-Herhangi bir siyasi partiye üye olmayanlar
-Silah taşımaya engeli bulunmayanlar
-Kadın ve erkeklerde beden kitle indeksinin yönetmeliğe uygun olması (18 - 27 arasında olmalı)
-Kızlarda boy oranının 1,62, erkeklerde ise 1,67 uzunluğunda olması

B - Fiziki Yeterlilik Sınavı 

Adaylar PMYO hazırlık kursu öncesinde ön sağlık kontrolü komisyonunca ve mülakat öncesinde "PMYO için öğrenci adayı olur" kararı almalıdır. Daha sonra, fiziki yeterlilik sınavına tabidirler. Bu noktada fiziki yeterlilik sınavı içeriği nedir?


Fiziki yeterlilik için belirlenen komisyon, adayın seçme ve değerlendirme işlemini belirlenen kriterlere göre yapmaktadır.
Ardından bu sınav adayın fiziki ve kabiliyet yapısını değerlendirme üzerine kuruludur.
PMYO hazırlık kursu sayesinde bu sınavda başarılı olan adaylar mülakat aşamasına geçebilir. 

 

BESYO hazırlık olarak fiziki yeterlilik sınavı öncesinde bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sınavınızı şansa bırakmadan, tek seferde başarı için her zaman yanınızdayız.

C - Yasin Tekeş PMYO Hazırlık Kursu Antrenman İçeriği Nasıldır?

PMYO hazırlık kursu noktasında Yasin Tekeş Spor Akademisi olarak sizlere sunacağımız donanımlı ve disiplinli parkur çalışmaları bulunmaktadır. Sınav parkuru için önemli olan saniye yarışını istenilen düzeye getirmekteyiz. PMYO hazırlık kursu olarak parkur içeriğimiz şu şekildedir; 

 

Öncelikle vücudu parkura hazır hale getirme
Teknik eğitimin yanında taktik bilgiler verme
Gerçek sınav koşullarına uygun olarak fotosel eşliğinde süre alımı yapma
Uzman ve donanımlı hocalar eşliğinde uygulama
Kişiye özel hatalara uygun çalışma programı
Vücut kitle endeksine uygun olarak vücudu sınava hazırlama
Gerekli adaylara gerekli diyetisyen desteği yardımı sağlama 

D - PMYO Hazırlık Kursları ile Sınav Öncesi Parkur Çalışması Nasıl Olur? 

PMYO hazırlık kursu için firmamız tarafından adaylara, çok sıkı ve disiplinli şekilde en uygun saatlerde parkur çalışma olanağı sunmaktayız. Böylelikle ilk geldiğiniz gün ile sınava gideceğiniz gün arasında, saniye yarışına sizleri en uygun hâle sokmaktayız. Peki, parkur çalışması nasıl yapılmaktadır? 

 

-Sıçrama Tahtası: Uzunluğu 2,5 metre, boyu 40 cm ve eni 20 cm olacak şekildedir. 5 defa sağa ve sola çift ayağınız ile bacakları güçlendirme yönünde çalışmalar yapılır.

-Lastik Parkuru: 6 tane lastik içinden sağ ayağınıza sağ, sol ayağınıza sol lastik olacak şekilde, iç kısmından geçerek tamamlayacaksınız. Lastikler çapraz şekilde birbirine bağlıdır. 

-Ağırlık Taşıma Parkuru: Erkek adaylara 30 kg, kadın adaylara 20 kg kum torbası olacak ve iki dubanın arasından bu ağırlıkla geçme şeklinde tamamlanır. Torbaları parkur başlangıcından aldığınız yere getirme biçimindedir.

-Sağlık Topuna Dokunma Parkuru: Başlangıç mesafesinden 5 metre uzaktaki toplara dokunma şeklinde olur. Yani önce koşarak ikinci topa, sonra geri dönerek ilk topa ve ardından tekrar ikinci topa dokunma şeklinde tamamlanır.

-Takla Hareketi: Dubanın dışından dolaşan adaylar minder üstünde 1 takla atarak parkuru tamamlar.

-Slalom Çubuğu Parkuru: 6 adet bulunan bu çubuklar, eğitim esnasında dışından dolaşarak tamamlanır. Yüksekliği 1,5 metredir. 2,5 metre aralıklarda dizilecektir.

-Engel Parkuru: Engeller üstten ve alttan geçilerek tamamlanır. Üst engel 50 cm yüksekliğinde, alt engel ise 110 cm yüksekliğinde ayarlanır. Araları ise 2 metredir.

Ankara PMYO Hazırlık Kursu Nereden Alınır? 

PMYO hazırlık kursu alacak adayların sınav öncesi araştırma içine girmesi gerekir. Bu noktada Ankara BESYO Hazırlık Kursları olarak % 90 üstün başarı garantisi vermekteyiz. Ayrıca firmamızda dikkat dağıtmak yok, düştüğün yerde kalmak yok, umutsuzluk ve pes etmek yok, eğlenmek yoktur. Bunun yanında uzman eğitmenlerimiz sayesinde yoğunluk, disiplin ve çalışma vardır.

Yasin Tekeş Spor Akademisi PMYO Hazırlık Kursu Ücretleri Nasıldır? 

PMYO hazırlık kursu geleceğinizin garanti altına alınması yönünde verilen destek olarak bakılırsa, fiyat ikinci planda kalmalıdır. Ankara BESYO hazırlık kursu olarak firmamız; bütçe ve öğrenci dostu fiyatlarıyla adaylara gereken kolaylığı sağlamaktadır. Net fiyat bilgisi için iletişim numaramız üzerinden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

PMYO Hazırlık Kursu ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular Nelerdir? 

1 - PMYO Hazırlık Kursu Ne Kadar Sürer? 

Yasin Tekeş Spor Akademisi PMYO hazırlık kursu 3 ile 4 ay arasında sürmektedir. Amacımız adayların fiziki yeterlilik sınavından tam puanı (100) almalarına yardımcı olmaktır.

2 - 2023 PMYO Kaç Puan? 

PMYO hazırlık kursu almak isteyen adaylar; ÖSYM tarafından belirlenen TYT baraj puanını yani 250 ve üstünü almalıdır.

3 - PMYO Mülakat ve Fiziki Yeterlilik Sınavı Aynı Gün mü Yapılır? 

İlan edilen tarih ve yerde öncelikle adayların ön sağlık muayene işlemleri ile fiziki yeterlilik sınavı olacaktır. Ardından fiziki yeterlilik sınavında başarı gösteren adaylar, aynı gün mülakat sınavına girecektir. 

4 - PMYO Fiziki Yeterlilik Sınavı Kadın ve Erkeklerde Kaç Saniyedir? 

Fiziki yeterlilik sınavında kadın adaylar en fazla 51 saniye ile erkek adaylar ise en fazla 48 saniye ile parkuru tamamlayarak, tam puana (100) erişmelidir. BESYO hazırlık olarak daha az saniyede parkuru bitirmeniz için, kişiye özel disiplinli ve planlı çalışmalar sunmaktayız.

Hemen Kayıt Olun!

Tekeş Spor Akademisi, her yıl olduğu gibi yine zirveyi koruyarak sizleri hayalinizdeki Besyo/Spor Bilimleri Fakültelerine hazırlıyor… Başarı bir tercihtir.
Siz de başaracaksınız, çünkü biz buradayız…


Whatsapp'tan İletişim İçin
Image

Tekeş Spor Akademisi
Ankara Besyo Hazırlık Kursu

Adres
İzmir-1 Cad. No:3/5 Can Apt. Kızılay/ANKARA

Telefon
+90 530 566 63 06

Whatsapp
+90 530 566 63 06

E-Posta
info@ankarabesyohazirlikkursu.com